fbpx

Kitesurf Eğitimi / Kursu

2006 yılından beri sizleri kayak merkezlerine götürüyor, ağırlıyor, kaydırıyoruz. Yazları ise Ege denizinin İstanbul'a en yakın noktasında tertemiz Saros körfezi/Bolayır'da, Türkiye Yelken Federasyonu akreditasyonlu, Turizm işletme belgeli okulumuz ile sizleri güvenle yaz ve bahar dönemlerinin en keyifli su sporuna, kitesurf'e davet ediyoruz. Öğrendikten sonra fiziki olarak uygulaması kolay olan bu spora kitesurf kurslarımız ile dahil olabilirsiniz. Kitesurf eğitimi için minimum 2, tercihen 3-4 gün ayrılmalıdır.

İstanbul'a coğrafyası ve hava durumu açısından kitesurf eğitimine uygunluğu bulunan en yakın noktalardan birindeyiz; Hakim rüzgar Poyraz haricinde lodos dahil olmak üzere 2 spotumuz ile tüm rüzgarlarda eğitim verebilmekteyiz (Türkiye'nin belki de en iyi lodos spotuna sahibiz). "Ters rüzgar" tabirini duyarak eğitiminiz yarım kalmamaktadır. Yeni tamamlanan Çanakkale otoyolu ile daha da azalan ulaşım süresi ve masrafları size kalsın, uzun yolculuklarla kendinizi kısıtlamayın. Sabah karar verin, akşamüstü Saros'da olun, doğaya ve spora daha kolay ulaşın.

Ayrıca; PenguenTepe'den kurs eğitimini alanlara, kitesurf kiralamalarında ömür boyu %20 indirim. Siz en iyisi Şehirden bizimle kaçın ;) 

SAROS GELİBOLU'da KİTESURF'un AVANTAJLARI

 • Rüzgar

  Saros'un meşhur rüzgarı ile kitesurf eğitimine ideal rüzgar şiddeti
 • Rüzgar Yönü

  İster Poyraz, ister Lodos, tüm rüzgar yönlerinde eğitim verme imkanına sahibiz
 • Su seviyesi

  Eğitim kolaylığı açısından kıyı kesimi sığ, dalgası küçüktür
 • Kalabalık

  Koy içinde ferah ve geniş alana sahip kite kalabalığı olmayan parkur
 • Ulaşım

  Coğrafyası ve hava durumu ile İstanbul'a en yakın ve uygun nokta

Kitesurf Eğitimi ve Kiralama Fiyatları (2024 Sezonu)

Kitesurf Kurs Fiyatları

 • 6 Saat Birebir

  11500TL
  Grup Dersi 9500 TL
 • 8 Saat Birebir

  15000TL
  Grup Dersi 12000 TL
 • 10 Saat Birebir

  18500TL
  Grup Dersi 14500 TL
 • 1 Saat Özel Ders

  2000TL
Notlar:

*** Standart fiyatlar 2 veya 3 kişilik grup fiyatlarıdır. Önerilen başlangıç kurs süresi 8 veya 10 saat olup 6 saatlik paket sadece sportif geçmişi kuvvetli veya daha önce kitesurf'e başlangıç yapanlar içindir. Tüm fiyatlar indirimli nakit ödeme fiyatlarıdır. Kredi kartı ve taksitli ödeme imkanı olup detayları aşağıdadır.

Karma Paketler

 • 1 Saat Ders + 1 Saat Kiralama

  2700TL
 • 1 Saat Ders + Tam Gün Kiralama

  3000TL
 • 2 Saat Ders + Tam Gün Kiralama

  4850TL
Notlar:

Güne başlarken gelişiminize ivme kazandırın. Her gün bir adım ileriye gidin.

*** Paketler günlük olup aynı gün içinde kullanılmalıdır, farklı günlere bölünemez.

Kitesurf Kiralama

 • 1 Saat Full Set

  1000TL
 • 1 Gün Full Set

  1750TL
 • 3 veya üzeri Gün

  1500TL
  Gün başına ücret
Kiralama notları ve koşulları

Kiralamalar board, kite, bar, harness takımından oluşmaktadır. Seviyeye göre kask da verilmektedir. Sadece Kite kiralama set fiyatlarının %60'ı, sadece board %40'ı, bar/harness/wetsuit'lardan biri kiralanırsa %25'idir. Eğitimini (minimum 6 saat) PenguenTepe'de almış misafirlerimize kitesurf kiralamalarında ömür boyu %20 indirim sağlamaktayız.

Kiralama taleplerinde rüzgar üstüne çıkabilme beceri yeterliliği mecburidir; öğrenci alanı veya yüzme alanları işgal edilemez. Sahilden minimum 200 metre açıkta, diğer teknelerden uzakta, sizlere belirtilen kitesurf faaliyet alanı/parkuru içinde kayılmalıdır. Yetersiz olunması durumunda kiralama sonlandırılır ve kullanım saatinin %50 kesintisi ile iade edilir. Özel ders alınmalıdır.

Diğer hizmetler

 • Depolama

  150TL
  3 ve üzeri ardışık günler için 100 TL.
 • Duş, kabin, şezlong vb

  80TL
  Eğitim, kiralama ve depolama hizmeti alınan günlerde ücretsiz. Günlük ücret ödemesi yerine cafe harcamaları da geçerlidir. Ayrıca bizden malzeme satın alanlar (minimum board veya kite) için 2 yıl, Wetsuit ve harness'larda 1 yıl ücretsiz.
 • Kurtarma

  250-400-650TL
  Eğitim süresince ücretsiz. Kendi malzemesi ile gelen veya kiralama yapıp destek ihtiyacı halinde; Motor bot 650 TL, kara aracı ile 400 TL, ekibimizin yaya olarak desteği ile 250 TL

2024 sezonu Kitesurf Kurs Fırsatları

kitesurf kredi kartı ile ödeme

Kredi Kartlarına 12 aya kadar Taksit imkanı

Standart sezon fiyatlarımız, nakit fiyatlara indirimli olup kredi kartınıza; %10 farkla 3 ay, %16 farkla 6 ay, %21,5 farkla 9 ay, %27 farkla 12 ay taksit yapılabilinmektedir. Aracı finans kurumu kartlarda veya taksit oranlarında değişiklik yapabilir.
kitesurf eğitimi indirimi

Erken Rezervasyon Fırsatı

Uygun fiyatlarla erken başla, tüm yazı değerlendir. %35 İndirim: Son Ders Günü 31 Mayıs | %20 İndirim: 1 Haziran - 14 Haziran | * İndirimler için ücretlerin tamamı peşin ödenmiş olmalıdır. Sonraki dönemlere bırakılan tamamlanmamış saatlerden standart ücret farkı alınır.
konaklama kitesurf bolayır

Ücretsiz Konaklama Promosyonu

Artık sadece uzaklara yol masraflarını ve harcadığınız zamanınızı değil, konaklama masraflarınızı da törpülüyoruz ;0)

 • İlk rezervasyon esasına dayalı, her takvim günü için ilk rezervasyon sahiplerine konaklama ücretsiz sağlanacaktır (müsaitliğe göre maksimum 2 veya 3 kişilik oda).
 • 8 saatlik kurs alanlara 1 gece, 10 saatlik kurs alanlara 2 gece konaklama hediye edilmektedir.
 • Cumartesi gece promosyon haricindedir. Haftanın diğer 6 günü geçerlidir. Not: Yoğunluğun az olduğu erken rezervasyon dönemlerinde Cumartesi için imkan sağlanmaya çalışılacaktır, bununla birlikte kesinlik taahhüttü vermemekteyiz. 
 • Konaklama için anlaşmalı birden fazla alternatifimiz bulunmakta olup, kitesurf odaklı misafirlerimizin benzer lokasyonda kalmalarına özen gösterilecektir.
kitesurf promosyonu fırsat penguentepe

Kayaklar dahil Kayak Turu Hediyesi

10 saatlik kurs alan herkese 1 adet ücretsiz Kayak takımları dahil Kayak Turu hediyesi:

 • Kurs satın alım tarihinden itibaren 1 takvim yılı içinde (ilk kış sezonunda) geçerlidir.
 • PenguenTepe tarafından gerçekleştirilen günübirlik kayak turlarında, araç içi ikramlar dahil gidiş-dönüş ulaşım ve aynı turda kayak kiralaması şeklindedir. Skipass, konaklama vb tüm ekstra hizmetler hariçtir.
 • Uygun kar durumu ve faal tur lokasyonlarını (Kartepe, Kartalkaya veya Uludağ) takip etmek misafirin sorumluluğundadır. Başka sezonlara, kişilere devredilemez, farklı hizmetlere veya paraya döndürülemez.

Genel Bilgiler

 • Karada yapılan teorik eğitimler grup halinde yapılabilmekte olup, su da devam eden süreç 1,2 veya 3 kişi şeklinde yapılmaktadır. 2-3 kişi olması halinde öğrencilerin birbirlerinin hata ve doğrularını yakından anlık gözlemleyebilmesi de faydalı olmaktadır.
 • Eğitim süresi sonunda gelinebilecek seviye (tüm sporlarda olduğu gibi) kesinlikle garanti edilememektedir; kişinin sportif yatkınlığına veya hava durumu gibi koşullara göre hızlı veya daha yavaş ilerleyebilir. Bununla beraber, kitesurfçü açısından çok kalabalık olmayan spotumuzda eğitim ilerleme hızı, daha kalabalık diğer koylara göre hızlı olmaktadır.
 • Kayak derslerinde olduğu gibi kesin saate göre derse başlamak mümkün olmayabilir. Rüzgarın hızındaki artış veya düşüş, öğrencilerin yorulması (kursun uzunluğundan dolayı) gibi olası sebeplere göre eğitmen saatlerde esneklik yaparak erkene alabilir veya bir süre erteleyebilir.
 • 6 saatlik kurslar için minimum 2 gün, 8 saatlik kurslar için minimum 3 gün ayırmanız gerekmektedir (6 saatlik kurs sadece sportif geçmişi yüksek veya kitesurf'e az da olsa giriş yapmış olanlar için uygun olabilir, tavsiye edilen süre 8 saattir). Hafta içleri daha sakin olduğundan müsaitliği bulunanlara önermekteyiz.
 • Ücreti ödenen ders paketlerinin yarım kalması halinde (bozulan hava koşulları, acil bir işinizin çıkması vb sebeplerle) tamamlanamamış saatlerin hakkı baki kalmaktadır (Kursun satın alım tarihinden itibaren 3 yıl boyunca).
 • 1 saati geçen kiralamalarda saat hesabı yapılmaksızın, 1 gün kiralama kapsamında ücretlendirilir.
 • PenguenTepe, fiyatlandırma ve koşullarla ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Fiyatlar nakit ödemeler için belirtilmiştir. Kredi kartı ödeme imkanı olup, paket fiyatlarına %10 eklenmektedir (0-4 taksite kadar). Diğer taksit oranları üstte belirtildiği şekildedir. Taksit oranlarına aracı finans kurumu tarafından değişiklik yapılabildiğinden, PenguenTepe ödemesi tamamlanmamış hizmetler için fiyat/oran değiştirme hakkında sahiptir.

Paket fiyatları indirimli fiyatlardır ve kurs başlangıcında peşin alınmaktadır. Gelinen her farklı gün için kısmi ödemeler yapılmak istenir ise saatlik ücret baz alınır.

Ödeme yapmadan önce mutlaka tarih müsaitliği için rezervasyon teyidi yapmalısınız: kite (at) penguentepe.com | 0545 615 60 00

Fatura, dersler bittikten sonra kesilecektir (Otel konaklamalarına benzer şekilde olası değişiklik veya eklemeler sebebi ile). Kesinleşen son ücretler toplamına kümülatif faturanız kesilecek olup, işlemlerin hızlanması adına ve yeterli hizmet aldığınızı belirtmeniz ile kite iletişim hatlarımızdan veya ekibimizden fatura talebiniz ricadır.

Kurs programının gerekliliklerini yeterli ve güvenli şekilde tamamlamış, yetkili okulumuzca “Başarılı” olduğu onaylanmış kursiyerler, talepleri halinde Yelken Federasyonu tarafından sertifikalandırılır. Bu sertifikanın (US1 Temel Eğitim) 2023 yıl federasyon ücretlendirmesi 150 TL olup, okulumuza kurs bedeli haricinde ilaveten ödenmesi gerekmektedir.

%35 İndirim: Son Ders Günü 31 Mayıs

%20 İndirim: 1 Haziran - 14 Haziran

* İndirimler için ücretlerin tamamı peşin ödenmiş olmalıdır.

* Sonraki dönemlere bırakılan tamamlanmamış saatlerden, kullanılan dönemin standart ücret farkı alınır.

kite (at) penguentepe.com | 0545 615 6000

Google harita: https://goo.gl/maps/uAos2RtVRpu (Malkara öncesinden yeni tamamlanan Çanakkale otoyoluna girerek 30-40 dk tasarruf etmektesiniz, Keşan üzerinden gelinmesine gerek kalmamıştır. Navigasyon doğru yönlendirmektedir).

İstanbul'dan otobüs: İstanbul'dan Çanakkale'ye giden ve Gelibolu'dan geçen tüm otobüsler Gelibolu'ya 15 dakika kala Bolayır kavşağında yolcuları bırakabilmektedir. Bizden rezervasyon ile eğitim alacak misafirlerimizi bu kavşaktan kolaylıkla alabilmekteyiz.

kite (at) penguentepe.com | 0545 615 6000

Hava durumu tahminleri için:

Windguru Saros: https://www.windguru.cz/129841 (Bu sayfanın aşağısında görebilmektesiniz)

..ve Windy mobil uygulamalarını takip edebilirsiniz

Her spor dalında olduğu gibi kişiden kişiye göre değişecektir. Kimi öğrenci 8 saatte öğrenirken, kimi öğrenci 13 saatte yeterli seviyeye gelebilmektedir, gelişim süresi tamamen kişinin sportif algı ve becerisine bağlıdır. Burada kendi başınıza kayabilmeniz için aranan kıstas, rüzgar üstüne çıkabilmenizdir. Yetersiz kalınan durumlarda kiralama yapılması yerine ders almanız önerilecektir. Yetersiz seviyede iken eğitim sahası işgal edilemez.

Tabii ki. Ancak;

 • Yeterli seviyede ve rüzgar üstü kayabilmeyi sıkıntısız yapabiliyor, eğitim ve güvenli giriş-çıkış alanından hızlıca uzaklaşıp faaliyet alanında güvenle kayabiliyor olmalısınız. Güvenli çıkış parkuru ve eğitim alanını antreman, ağır hareketlerle dinlenme veya show amaçlı işgal edemez, diğer sporcuları ve öğrencileri riske sokamazsınız. Bu seviyede güvenli kayış kontrolüne sahip değilseniz ders almalı veya alanı işgal etmemelisiniz.
 • Ekibimizin ve okulumuzun ticari bir faaliyet olması ile birlikte bu sporun gelişimine katkıda bulunabilmesi için önemli maddi yükümlülükleri üstlendiği aşikardır. Ekibimiz ve teknik altyapı (Motor bot, kamyonet vb) ile kurtarma hizmetleri ücretlidir. Motor bot ile kurtarma 650 TL, kara aracı ile kurtarma 400 TL, ekibimizin yanınıza gelerek ekipmanlarınıza destek olacak şekilde müdahalesi 250 TL'dir.
 • Güneyli: Boş vaktinizde, ders öncesi veya sonrasında bir yan koyumuza, Güneyli koyuna geçebilirsiniz. Alternatif olarak Kömür limanı daha geniş bir zamanda düşünülebilinir.
 • Akşam saatlerinde Şarköy (yarım saat) veya Gelibolu merkezdeki balıkçı restaurantlarına (15 dk) gidebilirsiniz
 • Kite yaptığımız Bakla burnunun hemen arkasındaki minik ama hoş güzellikteki koya basamaklarla inebilirsiniz (yan resim)
 • Bolayır merkezde bulunan Namık Kemal ve Gazi Süleyman Paşa türbelerini ziyaret edebilirsiniz. Görmeyenler içinse Gelibolu'nun güneyindeki şehitlikler her zaman kıymetli bir alternatif olacaktır.

Lokasyon & Ulaşım bilgisi

Yeni tamamlanan (Mart 2022) Çanakkale otoyolu ile okulumuza en az 30-40 dk daha hızlı varabilmektesiniz. Malkara öncesinden yeni otoyola bağlanıp, Kavakköy sapağindan çıkmalısınız. Google navigasyonu doğru yöneltmektedir.

Kite Destek

Çift tıklayın, Rüzgara bir adım yaklaşın

kitesurf destek iletişim

Rüzgar / Hava Tahmini (Kaydırın)

* Okulumuzun bulunduğu nokta da rüzgar genelde daha kuvvetli olmaktadır *

YOUTUBE

INSTAGRAM

FACEBOOK

TWITTER

TOP