fbpx

KİTESURF EĞİTİMİ / KURSU

12 sezondur sizleri kayak merkezlerine götürüyoruz, ağırlıyoruz, kaydırıyoruz. Yazları ise Gelibolu/Çanakkale Saros körfezindeki kitesurf okulumuz ile sizleri yaz ve bahar aylarında da en keyifli, en popüler doğa sporlarına davet ediyoruz. Kitesurf / kiteboard kursu ile bu heyecan dolu spora mesafenizi kaldırın, Türkiye Yelken Federasyonu sertifikalı eğitmenlerimiz tarafından kitesurf kursunu tamamladıktan sonra, fiziki olarak uygulaması kolay olan bu sporun müptelası olacaksınız. Eğitim için minimum 2, tercihen 3-4 gün ayrılmalıdır.

Sizde uzun ve maliyetli yolculuklara ve konaklamalara ekstra bütçe ve zaman ayırmak zorunda kalmadan heyecanla takip ettiğiniz bu spora şimdi dahil olun. Akşam karar verin, sabaha plajda olun, paranız ve vaktiniz cebinizde kalsın, doğaya daha kolay ulaşın, daha kolay antreman yapın. İstanbul'a coğrafyası ve hava durumu açısından uygunluğu bulunan en yakın noktada sizleri bekliyoruz. Üstelik PenguenTepe'den kurs eğitimini alanlara, kitesurf kiralamalarında ömür boyu %20 indirim. Siz en iyisi Şehirden bizimle kaçın ;) Not: Kitesurf denizde tek başınıza gerçekleştirdiğiniz bireysel bir spor olduğundan, mükemmel bir pandemi sporudur :D

SAROS GELİBOLU'da KİTESURF'un AVANTAJLARI

 • Rüzgar

  Bahar ve yaz ayları boyunca Ege'nin ve Saros'un meşhur rüzgarı
 • Rüzgar Yönü

  Koyun içine doğru esen rüzgar ile güvenli doğal alan
 • Su seviyesi

  Eğitim kolaylığı açısından kıyı kesimi sığ, dalgası küçüktür
 • Kalabalık

  Koy içinde ferah ve geniş alana sahip kite kalabalığı olmayan parkur
 • Ulaşım

  Coğrafyası ve hava durumu ile İstanbul'a en yakın ve uygun nokta

Kitesurf Eğitimi ve Kiralama Fiyatları (2021 Sezonu)

Kitesurf Kurs Fiyatları

 • 6 Saat: Hafta İçi

  1500TL
  Su da 1'e 1 dersler 1850 TL
 • 6 Saat: Hafta Sonu

  1750TL
  Su da 1'e 1 dersler 2100 TL
 • 8 Saat: Hafta İçi

  1900TL
  Su da 1'e 1 dersler 2350 TL
 • 8 Saat: Hafta Sonu

  2150TL
  Su da 1'e 1 dersler 2650 TL
 • 10 Saat: Hafta İçi

  2300TL
  Su da 1'e 1 dersler 2800 TL
 • 10 Saat: Hafta Sonu

  2550TL
  Su da 1'e 1 dersler 3200 TL
Notlar:

*** Standart fiyatlar 2 veya 3 kişilik grup fiyatlarıdır. Önerilen başlangıç kurs süresi 8 veya 10 saat olup 6 saatlik paket sadece sportif geçmişi kuvvetli veya daha önce kitesurf'e başlangıç yapanlar içindir. Tüm fiyatlar indirimli nakit ödeme fiyatlarıdır. Kredi kartı ve taksitli ödeme imkanı olup detayları aşağıdadır.

Kitesurf Kiralama Fiyatları

 • 1 Saat Kiralama

  230TL
 • 1 Gün Kiralama

  350TL
 • 3 veya üzeri Gün Kiralama

  300TL
 • Wetsuit Kiralama (1 gün)

  45TL
Notlar:

Kiralamalar board, kite, bar, harness takımından oluşmaktadır. Seviyeye göre kask da verilmektedir. Sadece Kite kiralama, takım fiyatlarının %60'ı, sadece board %50'sidir. Eğitimini (minimum 6 saat) PenguenTepe'de almış misafirlerimize kitesurf kiralamalarında ömür boyu %20 indirim sağlamaktayız.

Özel Ders ve Karma Paketler

 • 1 Saat Özel Ders

  380TL
 • 1 Saat Ders + 1 Saat Kiralama

  500TL
 • 1 Saat Ders + Tam Gün Kiralama

  630TL
 • 2 Saat Ders + Tam Gün Kiralama

  830TL
Notlar:

Güne başlarken gelişiminize ivme kazandırın. Her gün bir adım ileriye gidin.

*** Paketler günlük olup aynı gün içinde kullanılmalıdır, farklı günlere bölünemez. Kiralama taleplerinde rüzgar üstüne çıkabilme beceri yeterliliği aranmaktadır. Yetersiz olunması durumunda özel ders alınmalıdır. Kendi malzemesi olup, yetersiz seviyedeki kişiler eğitim sahasını işgal edemez.

kitesurf kredi kartı ile ödeme

Kredi Kartlarına 12 aya kadar Taksit imkanı

Standart sezon fiyatlarımız, nakit fiyatlara indirimli olup kredi kartınıza; +%10 farkla 0-4 ay, %12 farkla 6 ay, %15 farkla 12 ay taksit yapılabilinmektedir.
kitesurf eğitimi indirimi

Erken Rezervasyon Fırsatı

Heyecana erkenden dahil ol, uygun fiyatlarla başla, tüm yazı değerlendir; %35 İndirim - Son Ders Günü 30 Nisan | %30 İndirim - Son Ders Günü 31 Mayıs | %25 İndirim - Son Ödeme 31 Mayıs (Tüm Sezon Kullanılabilinir). İndirimler için ücretlerin tamamı peşin ödenmiş olmalıdır.

Koşullar ve Genel Bilgiler

 • Karada yapılan teorik eğitimler grup halinde yapılabilmekte olup, su da devam eden süreç 1,2 veya 3 kişi şeklinde yapılmaktadır. 2-3 kişi olması halinde öğrencilerin birbirlerinin hata ve doğrularını yakından anlık gözlemleyebilmesi de faydalı olmaktadır.
 • Eğitim süresi sonunda gelinebilecek seviye (tüm sporlarda olduğu gibi) kesinlikle garanti edilememektedir; kişinin sportif yatkınlığına veya hava durumu gibi koşullara göre hızlı veya daha yavaş ilerleyebilir. Bununla beraber, kitesurfçü açısından çok kalabalık olmayan spotumuzda eğitim ilerleme hızı, daha kalabalık diğer koylara göre hızlı olmaktadır.
 • Kayak derslerinde olduğu gibi kesin saate göre derse başlamak mümkün olmayabilir. Rüzgarın hızındaki artış veya düşüş, öğrencilerin yorulması (kursun uzunluğundan dolayı) gibi olası sebeplere göre eğitmen saatlerde esneklik yaparak erkene alabilir veya bir süre erteleyebilir.
 • 6 saatlik kurslar için minimum 2 gün, 8 saatlik kurslar için minimum 3 gün ayırmanız gerekmektedir (6 saatlik kurs sadece sportif geçmişi yüksek veya kitesurf'e az da olsa giriş yapmış olanlar için uygun olabilir, tavsiye edilen süre 8 saattir). Hafta içleri daha sakin olduğundan müsaitliği bulunanlara önermekteyiz.
 • Ders ücreti ödenen paketlerde yetersiz rüzgar olması durumunda kalan saat süresi kadar gelecek ziyaretlere aktarılmaktadır.
 • 1 saati geçen kiralamalarda saat hesabı yapılmaksızın, 1 gün kiralama kapsamında ücretlendirilir.
 • PenguenTepe, fiyatlandırma ve koşullarla ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Fiyatlar nakit ödemeler için belirtilmiştir. Kredi kartı ödeme imkanı olup, paket fiyatlarına %10 eklenmektedir (0-4 taksite kadar). 6 taksit için %12, 12 taksit için %15 eklenir. Taksit oranlarına aracı finans kurumu tarafından değişiklik yapılabildiğinden, PenguenTepe ödemesi tamamlanmamış hizmetler için fiyat/oran değiştirme hakkında sahiptir.

Paket fiyatları indirimli fiyatlardır ve kurs başlangıcında peşin alınmaktadır. Gelinen her farklı gün için kısmi ödemeler yapılmak istenir ise saatlik ücret baz alınır.

Ödeme yapmadan önce mutlaka tarih müsaitliği için rezervasyon teyidi yapmalısınız: kite (at) penguentepe.com | 0545 615 60 00

Google harita: https://goo.gl/maps/uAos2RtVRpu (Keşan üzerinden geliniz, Google'ın yönlendirdiği Şarköy kestirme yolu oldukça bozuk).

Shuttle hizmeti: Minimum 4 kişilik grup eğitimleri için İstanbul'dan gidiş-dönüş shuttle hizmeti sunabilmekteyiz.

İstanbul'dan otobüs: İstanbul'dan Çanakkale'ye giden ve Gelibolu'dan geçen tüm otobüsler Gelibolu'ya 15 dakika kalan Bolayır kavşağında yolcuları bırakabilmektedir. Bizden rezervasyon ile eğitim alacak misafirlerimizi bu kavşaktan kolaylıkla alabilmekteyiz. Eğer henüz dolmamışsa, terasımızda misafir edebilmekteyiz.

kite (at) penguentepe.com | 0545 615 6000

30 Nisan 2019 gününe kadar ödemesi yapılıp, eğitimi tamamlanan kurslar %35 indirimli,

31 Mayıs 2019 gününe kadar ödemesi yapılıp, eğitimi tamamlanan kurslar %20 indirimli,

31 Mayıs 2019 gününe kadar ödemesi yapılan ama sezon içi kullanılacak olan eğitimler %15 indirimli.

kite (at) penguentepe.com | 0545 615 6000

Anlaşmalı ve indirimli konaklama alternatiflerimizi sorabilir ve bilgi alabilirsiniz.

kite (at) penguentepe.com | 0545 615 6000

penguentepe kitesurf

SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kişiden kişiye değişmektedir. Kimisi 7 saatte öğrenirken, kimisi 10 saatte yeterli seviyeye gelebilmektedir, gelişim süresi tamamen kişinin sportif algı ve becerisine bağlıdır. Burada kendi başınıza kayabilmeniz için aranan kıstas, rüzgar üstüne çıkabilmenizdir. Yetersiz kalınan durumlarda kiralama yapılması yerine ders almanız önerilecektir. Yetersiz seviyede iken eğitim sahası işgal edilemez.

 • Güneyli: Boş vaktinizde, ders öncesi veya sonrasında bir yan koyumuza, Güneyli koyuna geçebilirsiniz. Alternatif olarak Kömür limanı daha geniş bir zamanda düşünülebilinir.
 • Akşam saatlerinde Şarköy (yarım saat) veya Gelibolu merkezdeki balıkçı restaurantlarına (15 dk) gidebilirsiniz
 • Kite yaptığımız Bakla burnunun hemen arkasındaki minik ama hoş güzellikteki koya basamaklarla inebilirsiniz (yan resim)
 • Bolayır merkezde bulunan Namık Kemal ve Gazi Süleyman Paşa türbelerini ziyaret edebilirsiniz. Görmeyenler içinse Gelibolu'nun güneyindeki şehitlikler her zaman kıymetli bir alternatif olacaktır.

Aslında başlıktaki cümle bunu güzel açıklıyor. Kayak sporundan örnek verecek olursak; 1 saatlik kayak kursu değil, kayak dersi alırsınız. Kayak sporuna başlayanların belki yarısı 1 saat kayak dersi alarak, diğer yarısı ise ders almadan düşe kalka deneyerek bu spora adım atmışlardır. Dolayısıyla minimum zamanda alınacak teorik eğitim ile kayak sporuna deneyerek başlamak mümkün. Kimi zaman 10 kişilik grup dersleriyle bile kayak dersi alabilirsiniz. Öte yandan kitesurf’de uçurtma kurulumunu, uçurtma hakimiyetini, sizi hızlıca çektiğinde bilmeniz gereken tedbirlere hazırlıklı olmanız ve bunlar için de reflekslerinizin oturması şarttır (Bu sporu deneyerek öğrenemezsiniz). Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte size gerekecek standart kurs süresi 8 saattir (3 gün) ve bu kurslar size 3 gün boyunca adanacak bir eğitmen ile maksimum iki kişilik olmaktadır. Yani saati 180 TL olan bir kayak dersi yanında, size 3 günlük kurs için adanacak eğitmen için ücret oldukça makuldur, ki eğitim süresinde tüm malzemeleriniz ücretsiz. Önemli bir not; kayak gezisine çıktığınızda skipass için ödediğiniz ücretleri düşündüğünüzde, kitesurf için rüzgarı hep ücretsiz kullanacağınız avantajını unutmamak gerekir

Kitesurf için; 7’den 70’e herkezin yapabileceği mucize spor desek abartı olmaz. Sadece 30cm’lik bir kontrol barı ile tüm uçurtmayı ve onca freestyle hareketi yapabilmek mümkün. Uçurtma havada olduğundan ve sizi belinizdeki trapezden çektiğinden, kollarınıza neredeyse hiç güç binmemektedir. Bir örnek verecek olursak; wakeboard sporunda 3-4 tur attıktan sonra kollarınız artık kopma noktasına geldiğinden mutlaka dinlenmek zorunda kalacaksınızdır. Kitesurf ile denize açıldığınızda 2-3 saat aralıksız çok rahat bir şekilde kayıp dönüp, yemek yiyip, tekrar denize çıkabilecek olmanız gerçeği, fiziksel olarak çok ileri yaşlarda da bu sporu rahatlıkla yapabileceğinize teminattır. Zira bu kursu alan/sporu yapan 60-70 yaş aralığında çok sayıda bay & bayan yabancı misafir bulunmaktadır.

Yol / Ulaşım uyarısı

Kitesurf okulumuza ulaşım için Keşan üzerinden geliniz. Google'ın Şarköy'e doğru gösterdiği ara yola girmeyiniz, yol bozuk. Navigasyon için alttaki linki tıklayınız. Ayrıca altından geçtiğiniz EDS tabelaları hız limitlerine uymanız tavsiye olunur ;)

Lokasyonumuz

Lokasyon / navigasyon için butonu tıklayınız. kite (@) penguentepe.com | 0545 615 6000

YOUTUBE

INSTAGRAM

FACEBOOK

TWITTER

TOP