fbpx

Hakkımızda

2006 yılında başlayan faaliyetlerimizle kış ve doğa sporları alanında bireysel ve kurumsal taleplere olabilecek en yüksek müşteri memnuniyeti ve profesyonel çözümleri sunmaya çalışmaktayız. PenguenTepe ailesi olarak misyonumuz, kaliteli ürün ve hizmetleri uygun koşullarda ve sıcak bir atmosferde sunarak doğa sporları ve kayak gezilerinizde güvendiğiniz ve öncelikli tercihiniz olabilmektir.

Firma kurucusu Emre Deniz Pekuz, çocukluk yıllarından beri farklı sporlarda lisanslı sporculuk yapmış, yelken üzerine uzmanlığını arttırmış ve 1995 senesinde Laser Radial sınıfı yelkenli tekne ile Avrupa Şampiyonasında yarışmış milli sporcudur. Vancouver Island University (MBA) ve Uludağ Üniversitesi (İşletme) mezunudur. Bugün, PenguenTepe çatısı altında doğa sporlarına olan tecrübesini, tutku ve azim ile birleştirerek on binlerce misafiri (ve sektördeki bir çok eğitmeni yetiştirerek) doğa sporlarına yakınlaştırmış, tanıştırmış ve hayatlarına önemli hobi ve iş kazandırmada aracı olmuştur.

KAYAK EVLERİMİZ: Kartepe, Kartalkaya ve Dörtdivan (Kartalkaya - Ankara yolu) şubelerimizde kayak malzemeleri kiralama hizmeti sunduğumuz kayak evlerimiz, kayak kiralamanın ötesinde ziyaretçilerimize yol üzerinde sıcak bir mola durağı olmaktadır.

KAYAK TURLARI: Her gün kesin kalkışlı Kartepe kayak turlarımızın yanı sıra, Kartalkaya turları ve Uludağ turlarımızda bireysel ve kurumsal taleplere uygun koşullarda, konforlu ulaşım ve konaklama alternatifleri oluşturmaktayız. 9 senelik ulaşım hizmeti geçmişimiz ile hizmet standartlarımızı ve müşteri memnuniyeti oranlarımızı düzenli ilerletmemiz sonucunda 2018-2019 kış sezonunda kesin kalkışlı günübirlik kayak turları kategorisinde sektör rekoru kırarak 10 bin yolcu ve 250 otobüs seferi rakamlarının üzerine çıktık.

PenguenTepe tescilli bir marka olup, tur operasyonlarımız "Penguen Tepe Turizm" ünvanlı TÜRSAB üyesi 9953 belge numaralı A grubu seyahat acentamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

KİTESURF VE YAZ AKTİVİTELERİ: Kurumsal yaz etkinliklerimiz haricinde, Saros körfezindeki kitesurf eğitimi faaliyetlerimizle, kumda ve denizde heyecanlı hizmetlerimize devam etmekteyiz.

PenguenTepe Kite School, TUYEP (Türkiye Yelken Federasyonu - World Sailing işbirliği ile oluşturulmuş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı) akreditasyonuna ve turizm işletme belgesine sahip bir eğitim/uygulama merkezidir.

SOSYAL SORUMLULUK: PenguenTepe, kimsesiz çocuklar yurtlarına kış sporları faaliyet ve ekipmanlarında ücretsiz destek olmakta; İHH derneği ile yetimlere sponsorluk desteğini kesintisiz ve düzenli sürdürmekte (Haziran 2023 itibari ile her ay 40 yetimin aylık ödemeleri), ihtiyaç aciliyeti bulunan dönem ve bölgelere nakti ve ayni yardım hassasiyetini sürdürmektedir.

 

KAYAK EVLERİMİZ

 

KAYAK TURLARI

 

 

KİTESURF VE YAZ AKTİVİTELERİ

PenguenTepe Turizm ve Spor Hizmetleri LTD.ŞTİ (TüRSAB belge no: 9953)

0216 606 4000 | info (at) penguentepe.com

Fahrettin Kerim Gökay cad. 51/3. Hasanpaşa. Kadıköy/IST

YOUTUBE

INSTAGRAM

FACEBOOK

TWITTER

TOP